F1 GP Włoch 2021

Już dzisiaj na słynnym torze w miejscowości Monza odbędzie się drugie w tym sezonie Grand Prix Formuły 1. Po wczorajszych kwalifikacjach z pole position wystartuje Lewis Hamilton a drugie miejsce w pierwszym rzędzie zajmie Sergio Perez z Red Bulla. Hamilton jest oczywistym faworytem i kurs na jego zwycięstwo wynosi 4/5 (1.8), dlatego zdecydowałem się poszukać ciekawszych zakładów. Moje typy poniżej:

Sergio Perez – wygrana (EW – “each way”) @ 11/2 (6.5) (EW 1/3, 2 miejsca)
Zakład typu “each way” składa się z dwóch oddzielnych zakładów – jednego na zwycięstwo, a drugiego na zajęcie premiowanego miejsca (każdy zakład określa liczbę “premiowanych” miejsc). Kurs za drugi zakład jest niższy i stanowi część kursu pierwszego zakładu. W tym przypadku zakład płaci za zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc, przy czym drugie miejsce jest płacone przy kursie 11/2 (6.5) * 1/3 = 11/6 (2.8)

Pierre Gasly – wygrana/EW @ 40/1 (41.0) (EW 1/3, 2 miejsca)
Zeszłoroczny zwycięzca na Monzie w tym roku wystartuje z 5. miejsca i w trakcie treningów prezentował naprawdę niezłą formę (4., 3. i 6. miejsce). Do powtórzenia wyniku z przed roku potrzebowałby szczęścia i sprzyjających okoliczności ale przy tym kursie uważam to za niezły zakład za małą kwotę.

Lewis Hamilton – najszybsze okrążenie @ 2/1 (3.0)
Bolidy Mercedesa prezentowały się solidnie przez cały weekend więc jeśli sprawdzą się przewidywania, że Hamilton dowiezie zwycięstwo do mety to jest bardzo prawdopodobne, że dołozy do tego bonus za najlepszy czas okrążenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *