Krynica Vitamin – jak to jest z tym płynem? [AKTUALIZACJA]

Zaledwie wczoraj opublikowałem analizę Krynicy z założeniem, że spółka zaprzestała produkcji płynu do dezynfekcji (o czym sama pisała w raporcie za H1), a dzisiaj trafiłem na poniższą wypowiedź prezesa Czachorowskiego z 9 września (!) bieżącego roku:

“Krynica Vitamin jest dzisiaj wiodącym w Europie producentem płynu do dezynfekcji rąk czy powierzchni. Od początku lipca spodziewając się takiego rozwoju wydarzeń podjęliśmy decyzję o rozbudowie naszych mocy produkcyjnych. Dzisiaj te moce stanowią około 15 milionów litrów produkcji płynu dezynfekującego miesięcznie. W związku z tym jesteśmy w stanie zapewnić dostawę tego płynu do szkół, do szpitali, jeżeli będzie taka potrzeba czy do agencji rezerw materiałowych.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Szkxrr9biBY

Powyższa wypowiedź zestawiona ze stwierdzeniem z raportu opublikowanego 30 września, że “do dnia publikacji raportu spółka nie wznowiła produkcji płynu” jest co najmniej dziwna. Istnieje możliwość, że spółka faktycznie nie produkowała płynu w okresie lipiec-wrzesień, a jedynie przygotowywała moce produkcyjne na jesień i drugą falę koronawirusa ale w takim wypadku uważam, że nazwanie produkcji płynu w maju “incydentalną” było wprowadzeniem inwestorów w błąd.

Napisałem do spółki z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Na ten moment przy założeniu braku produkcji w Q3 oraz rozbudowie mocy produkcyjnych w tym czasie możemy oczekiwać relatywnie słabszego trzeciego kwartału (w porównaniu z Q2) oraz kolejnego efektu sprzedaży płynu w Q4 (tutaj ważną kwestią będą marże jakie uda się uzyskać ze sprzedaży płynu).

[AKTUALIZACJA]

Długo nie musieliśmy czekać na wyjaśnienia – dzisiaj pojawił się komunikat ze spółki na temat produkcji dezynfekantów. Główne punkty poniżej:
– Spółka latem rozpoczęła serwis linii produkcyjnej wykorzystywanej do produkcji płynu, który dobiega końca i możliwe będzie wznowienie produkcji
– Ewentualne wznowienie produkcji będzie zależało od popytu na dezynfekanty
– Spółka stworzyła dedykowany zespół R&D pracujący nad ulepszeniem płynu oraz tworzy dział handlowy i ubiega się o dofinansowanie na badania i rozwój

W związku z powyższym podtrzymuję wnioski z poprzedniego wpisu, tj. w wynikach za Q3 nie będzie efektu płynu jaki widzieliśmy w poprzednim kwartale. Same wyniki zapewne będą bardzo dobre w związku z rosnącą sprzedażą oraz kontraktami w USA ale ciężko stwierdzić czy będą na poziomie uzasadniającym obecną wycenę spółki. Wiadomość o potencjalnym wzowieniu produkcji płynu oraz włączeniu go do portoflio produktów spółki na pewno jest pozytywna – pytanie tylko jak wygląda obecnie rynek dezynfekantów i jakie zamówienia/marże spółka zdoła osiągnąć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *